29 kwietnia 2019

Gala Finałowa Konkursu Wiedzy o Finansach

V edycja Finansomanii oraz IV edycja Finansomanii Junior rozstrzygnięta!

17 kwietnia 2019  r. zakończyły się tegoroczne edycje Konkursu Wiedzy o Finansach, zorganizowane przez Radę Finansów na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Podczas konkursu uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z pytaniami z zakresu finansów, bankowości, ubezpieczeń i rachunkowości.

W tym roku organizatorzy podjęli wysiłki, mające na celu udoskonalenie organizacji obu konkursów oraz zwiększenie ich poziomu merytorycznego. Dwie pierwsze rundy odbywały się na platformie Moodle, natomiast podczas ostatniej rundy – Wielkiego Finału, studenci odpowiadali na pytania przed Kapitułą Konkursową, złożoną z przedstawicieli instytucji wchodzących w skład Rady Finansów przy Wydziale Ekonomii UEP. W tym samym czasie odbył się również finał IV edycji Finansomanii Junior, która skierowana jest do uczniów szkół średnich.

Poznajcie tegorocznych laureatów wśród studentów:

  1. Krzysztof Kaczmarek
  2. Hubert Mazurczak
  3. Adrian Rąk

W zmaganiach Juniorów zwyciężyli:

  1. Natalia Pawlaczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu
  2. Konrad Celer z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu
  3. Jan Majchrzak z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Po finale wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w uroczystej gali, podczas której wykład pt. „Postawy konsumentów wobec planowania finansów osobistych” wygłosił Pan Franciszek Robert Zięba – Prezesa Zarządu Europejskiej Federacji Doradców Finansowych EFFP Polska.

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy podjęcia wyzwania i zapraszamy do wzięcia udziału w Finansomanii już za rok!

Poniżej załączamy link do filmu z przebiegu Finału Konkursu Finansomania 2019:

https://mega.nz/#!VJUiFYBa!Ayu6B5ZVC2aXt0XAD1BijAgq0ylKAifsI3zHld39OQY

wróć