20 czerwca 2018

Reprezentacja SKwP na biegu EKIDEN

Dnia 27 maja 2018 r. na terenach wokół Jeziora Maltańskiego odbył się długodystansowy bieg sztafetowy – EKIDEN, w którym wystartowały dwie drużyny reprezentujące Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział w Poznaniu. Firmę 4AUDYT sp. z o.o. reprezentowała Pani Agnieszka Matkowska – Dyrektor Biura.

 

EKIDEN to słowo pochodzenia japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. Źródłem sztafety był specjalny system transportowy i pocztowy działający w dawnych czasach w Japonii. A polegał na tym, że podczas trasy w określonych punktach zmieniali się kurierzy, dzięki czemu wiadomości i towary były przesyłane szybciej i pewniej.

To właśnie w Japonii wykształciły się największe tradycje tego typu biegów, a udział w niektórych sztafetach jest prestiżem, o którym marzy wielu Japończyków. Stanowi to dla nich ogromne wyzwanie i jest powodem do dumy, że mogą uczestniczyć w takim wydarzeniu reprezentując swój zespół.

Dzięki tej japońskiej tradycji bieg zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Przyjmuje różne formy rywalizacji, lecz najbardziej popularny stał się bieg z udziałem 6 zawodników na dystansie klasycznego maratonu, czyli 42 km 195 metrów. Każdy z biegaczy ma do pokonania określony dystans, tak aby finalnie cała drużyna przebiegła wytyczoną trasę.

Od kilku lat podobna sztafeta organizowana jest w Poznaniu. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce ma swoich reprezentantów na imprezie już po raz piąty. W sztafecie maratońskiej, która odbyła się 27 maja br. wystartowały dwie drużyny, w składzie:

Stowarzyszenie Księgowych w Poznaniu I: Zbigniew Okuła, Andrzej Hopko, Marlena Rosler, Krzysztof Żarski, Ewelina Gulajew, Justyna Kuras

Stowarzyszenie Księgowych w Poznaniu II: Aldona Ziach, Agnieszka Matkowska, Anita Skoczylas, Marta Matusiak, Paulina Ruga, Marek Rzeźniczak.

Po ponad czterogodzinnym boju, drużyny SKwP zajęły odpowiednio 209 i 228 miejsce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy sukcesów!1 2 3

wróć