2 lipca 2019

Reprezentacja SKwP na biegu EKIDEN

Dnia 9 czerwca 2019 r. na terenach wokół Jeziora Maltańskiego odbył się długodystansowy bieg sztafetowy – EKIDEN, w którym wystartowała drużyna reprezentująca Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział w Poznaniu. Firmę 4AUDYT sp. z o.o. reprezentowała Pani Agnieszka Matkowska – Dyrektor Biura.

 

EKIDEN to słowo pochodzenia japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. Źródłem sztafety był specjalny system transportowy i pocztowy działający w dawnych czasach w Japonii. A polegał na tym, że podczas trasy w określonych punktach zmieniali się kurierzy, dzięki czemu wiadomości i towary były przesyłane szybciej i pewniej.

To właśnie w Japonii wykształciły się największe tradycje tego typu biegów, a udział w niektórych sztafetach jest prestiżem, o którym marzy wielu Japończyków. Stanowi to dla nich ogromne wyzwanie i jest powodem do dumy, że mogą uczestniczyć w takim wydarzeniu reprezentując swój zespół.

Dzięki tej japońskiej tradycji bieg zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Przyjmuje różne formy rywalizacji, lecz najbardziej popularny stał się bieg z udziałem 6 zawodników na dystansie klasycznego maratonu, czyli 42 km 195 metrów. Każdy z biegaczy ma do pokonania na swojej zmianie dostosowany do swoich możliwości, określony dystans (od 5,4 km do 10,8 km), tak aby finalnie cała drużyna przebiegła wytyczoną trasę.

Od kilku lat podobna sztafeta organizowana jest w Poznaniu. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce ma swoich reprezentantów na imprezie już po raz szósty. W sztafecie maratońskiej, która odbyła się 9 czerwca br. wystartowała drużyna, w składzie:

Stowarzyszenie Księgowych w Poznaniu: Agnieszka Matkowska, Robert Uzarewicz, Anita Skoczylas, Katarzyna Cieślewicz – Galas, Beata Skorniak, Piotr Żakowski.

Księgowi – biegacze amatorzy mimo, że się nie znali, stworzyli świetny koleżeński zespół, pomagając i wspierając się na trasie, a w rezultacie, osiągając wspólnie rewelacyjny czas 03:49:17.

Po prawie czterogodzinnym boju w upale, drużyna SKwP zajęła 177 miejsce (na 261 drużyn), a jako drużyna mieszana 40 miejsce (na 80 drużyn).

EKIDEN zorganizował nie tylko wspaniałą imprezę biegową, ale również część wpisowego w kwocie 11 182,00 zł przeznaczył na Fundację Niesiemy Nadzieję.

Wszystkim uczestnikom, którzy włożyli ogromny trud i wysiłek, serdecznie gratulujemy wyników!

1

2

65450138_934176326924225_2206053769123201024_o

wróć